Žaidžiame ir ugdomės su Kimochis personažais

 

“ Žuvyčių” grupė šiais metais pasirinko “Socialinės-emocinės sveikatos ikimokyklinės ugdymo grupės modelį” su Kimochis programa. Ši programa padeda gerinti socialinę-emocinę vaikų sveikatą, ugdant esmines socialines ir emocines kompetencijas: savęs pažinimą, savęs ugdymą, socialinį pažinimą, santykių kūrimo įgūdžius, atsakingą sprendimų priėmimą.

Vaikai susipažino su 5 Kimochis veikėjais: Balande Meile, Lipšniakoje, Debesėliu, Vikšreliu ir Kate. Kiekvienas veikėjas atskleidė savo charakterį, pav. Balandė meilė yra visus mylinti, besirūpinanti, Vikšrelis- nedrąsus, drovus, bet, kai pagaliau išdrįsta padaryti ką nors naujo, jam išauga sparneliai ir tampa drugeliu. Lipsniakojė yra meili ir jausminga, bet kartais per daug įkyri, o Debesėlio nuotaikos nuolat svyruoja: čia jis linksmas, o čia lieja ašaras ir trankosi žaibais. Kiekviename personaže galima atrasti kažkurio vaiko charakterį.

Kimochi veikėjai jau mokė vaikus  penkių bendravimo raktų. Tai bendravimo būdai, padedantys užmegzti ir palaikyti tarpusavio santykius: kaip atkreipti pašnekovo dėmesį, naudotį ramų balsą, veidą, kūną, malonius žodžius ir kaip ištaisyti skaudinančią situaciją.

Kimochis veikėjai supažindina vaikus su įvairiais jausmais, moko, kaip juos atpažinti iš kūno kalbos, kaip suvaldyti nemalonius jausmus. Jau gilinomės į tokius jausmus, kaip malonus, susijaudinęs, draugiškas, nusivylęs, drąsus, laimingas, kai dalinuosi su kitais ir jie su manimi dalinasi. 3-4 metų vaikams dar nelengva atpažinti jausmus, juos įvardinti, tinkamai pasielgti ir ištaisyti skaudančias situacijas. Bet pamažu jau formuojasi socialinio bendravimo įgūdžiai, vaikai atpažįsta daugiau jausmų, moka atsiprašyti ir bando taisyti klaidas.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kazė Maziliauskienė

 

x