Kauno rajono savivaldybės administracijos

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus ukrainiečių vaikų priėmimo tvarka

Ukrainiečių priėmimas Kauno rajone

————————————————————————————————–

Informacija dėl maitinimo mokesčio nuo 2022 vasario 01 dienos.

——————————————————

SVARBI INFORMACIJA

Daugėjant COVID-19 atvejų bendruomenėje, prašome tėvelių ATIDŽIAI stebėti vaikų sveikatą, o pasireiškus BET KOKIAM sveikatos būklės pablogėjimui (sloga, kosulys, gerklės perštėjimas, karščiavimas, viduriavimas ir pan.), vaiko į įstaigą NEVESTI.

Pastebėjus COVID-19 ligos požymius, prašome vaikams atlikti COVID-19 tyrimus.

Vaikai, turintys ligų požymių, į įstaigą nebus priimami, o pastebėjus vaiko sveikatos pablogėjimą – siunčiami namo.

Saugokime savo vaikų, savo ir darbuotojų sveikatą!

———————————————————————————————————————————————

Informacija tėveliams

———————————————————————————————————————————————-

 


Informacija tėveliams

———————————————————————————-

Vaikų, liekančių ugdytis toje pačioje mokykloje, sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo

 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pratęsė mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laiką – jie galios iki metų galo. Kitais atvejais mokinių sveikatą tėvai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios.

Ši lengvata įteisinta atsižvelgiant į tai, kad karantino metu buvo sustabdytas profilaktinių sveikatos patikrinimo paslaugų teikimas ir net atnaujinus šių paslaugų teikimą dėl infekcijų kontrolės reikalavimų įgyvendinimo gydymo įstaigos gali priimti mažesnį pacientų skaičių. Lengvata leis gydymo įstaigoms, kurios nespėja profilaktiškai patikrinti visų mokinių sveikatos iki mokslo metų pradžios, šiuos patikrinimus atlikti ir mokslo metams prasidėjus.

Sprendimui pratęsti sveikatos pažymėjimų galiojimą pritarė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Mokiniams, kurių sveikatos būklė pasikeitė, profilaktiniai sveikatos tikrinimai bus atliekami ir pažymėjimai išduodami įprasta tvarka. Prireikus, mokinių tėvai galės pasikonsultuoti su gydytoju, ar dėl pasikeitusios sveikatos būklės turi būti keičiama vaiko fizinio ugdymo grupė ir ar atsirado naujų bendrų arba specialių rekomendacijų, kurių turi būti laikomasi jiems dalyvaujant ugdymo veikloje, bei apsispręsti dėl profilaktinio sveikatos patikrinimo laiko.

Kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas, kurio metu įvertinama bendra sveikatos būklė, privalomas visiems vaikams iki 18 metų, taip pat pilnamečiams mokiniams, ugdomiems pagal bendrojo ugdymo programas.

Atlikus sveikatos patikrinimą e. sveikatos sistemoje (ESPBI IS) užpildomas „Mokinio sveikatos pažymėjimas“, kuriame įrašomi nustatyti duomenys (taip pat ir fizinio ugdymo grupė), išvados ir rekomendacijos švietimo ar kitai ugdymo įstaigai. Pedagogams medikų rekomendacijas dėl mokinių sveikatos pateikia mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistas.

Šaltinis: LR Sveikatos apsaugos ministerija

———————————–

AKTUALI INFORMACIJA NAUJIEMS MOKSLO METAMS!

Ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo vaikai privalo pasitikrinti sveikatą.

Informuojame, kad nuo 2020 m. gegužės 1 d. statistinės apskaitos forma Nr. 027-1/a “Vaiko sveikatos pažymėjimas” pakeista į elektroninę statistinės apskaitos formą Nr. E027-1 “Mokinio sveikatos pažymėjimas”.

SVARBU:

NUO 2020 M. GEGUŽĖS 1 D. POPIERINĖS PAŽYMOS NEBEIŠRAŠOMOS.

Nauja elektroninė forma atrodys taip:

Duomenų šaltinis: Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos (VSS IS).

 

—————————————————————————

 

 

Sprendimas-dėl-IU-ir-PU-organizavimo-būdų-ir-sąlygų

 

 

SVARBI INFORMACIJA!

——————

 

SVARBI INFORMACIJA!

Ką daryti tėvams su mažais vaikais laikinai sustabdžius ugdymo procesą? ( plačiau)

 

SVARBI INFORMACIJA!

DĖL GRIPO EPIDEMIJOS PASKELBIMO KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖJE ( plačiau )

 

SVARBI INFORMACIJA!

Mieli tėveliai,

dalinamės informacija dėl šiuo metu aktualios problemos, t. y. koronaviruso.
Inkubacinis laikotarpis (t. y. laikotarpis nuo užsikrėtimo iki simptomų atsiradimo) yra nuo 2 iki 12 dienų. Simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai, raumenų skausmai ir nuovargis.
Atsižvelgdama į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja žmonėms:
– jei nesilankėte Kinijoje ir/ar Šiaurės Italijoje ir neturėjote sąlyčio su šiemet iš Kinijos ir/ar Šiaurės Italijos grįžusiais/atvykusiais žmonėmis ir Jums pasireiškė peršalimo simptomai (pakilo temperatūra, kosite, čiaudite, skauda gerklę), tuomet kreipkitės į savo šeimos gydytoją;
– jei per 14-kos dienų laikotarpį keliavote Kinijoje ir/ar Šiaurės Italijoje arba bendravote (artimas sąlytis) su žmogumi, kuriam buvo patvirtinta arba įtarta koronaviruso infekcija arba dirbote aplinkoje, kurioje buvo gydomi koronavirusu užsikrėtę asmenys ir jaučiate kvėpavimo takų infekcijos požymius (karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas), tuomet skambinkite 112;
– naujausią informaciją apie koronavirusą ir prevencines priemones galite sekti Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/prevenciniai-veiksmai-del-naujojo-koronaviruso-informacija-nuolat-papildoma;
– šeimoms, kurios neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos rekomenduojame likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

SVARBI INFORMACIJA!

_______________________________________________________________________

Norime pasidalyti džiugia žinia, kad Kauno rajone jau įgyvendinamas projektas, skirtas šeimoms, kurios augina vaikus iki 18 metų. Trejų metų laikotarpiu Kauno rajono gyventojai turės galimybę gauti ypač plataus spektro nemokamas profesionalų paslaugas – vaikams, paaugliams, tėvams ir visai šeimai.

Artimiausiu metu numatomos šios paslaugos:

  • Pozityvios tėvystės mokymus (auginantiems įvairaus amžiaus vaikus);
  • Individualios socialinio darbuotojo, pedagogo, psichologo konsultacijos;
  • Mediatoriaus konsultacijos;
  • Paauglių vaikinų lytiškumo ugdymo grupė;
  • Tėčio ir vaiko tarpusavio santykių gerinimo grupė-žygis.

 

Daugiau informacijos www.darnus-namai.lt

Facebook Darnūs namai

Registracija ir informacija

Tel. 867870558

  1. p. paramaseimai@darnus-namai.lt

Nauji leidinukai ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų tėvams. Skaitykite daugiau čia:

_______________________________________________________________________

TĖVELIŲ DĖMESIUI!

• Kiekvienais metais, mokslo metų pradžioje, iki rugsėjo 15 d., turi būti pateiktas Vaiko sveikatos pažymėjimas, forma Nr. 027-1/a (Higienos norma HN 75:2010).

 

 

x